תוכנות
מסכים

מסך מחשב - שחר שפירא
הופעת הטלוויזיות בטכנולוגית הצג הדק, שהן הפלזמה והאל סי די הביאו איתן עולם שלם של מונחים. הרבה מאד לקוחות שואלים אותי איזה מסך הוא הכי טוב, מה נחשב מוביל בשוק ועוד. כמובן, ישנם נתונים שעל הנייר מהווים הבדל בין מסכים, אבל במסכים אני לא חסיד של נתונים. לי חשוב להרגיש נוח עם המסך מולי. בשונה ממחשב, שלנתונים יש משמעות ברורה בשימוש בהם, במסך מחשב יש גם חשיבות לנוחות. אפשר להשוות זאת למכונית. במכונית יש נתונים של נפח מנוע, גודל, משקל ועוד, אבל כל אלו לא מעידים על נוחות וחווית הנהיגה. אפשר למצוא מכוניות יקרות מאד אבל לא נוחות לנהיגה. גם במסכי מחשב שנתקלתי בהם, של חברות מובילות, ואפילו היו יקרים מאד, היו כאלו שפשוט לא יכולתי להסתכל עליהם. המסכים הללו עצבנו לי את העיניים, ואפילו גרמו לי כאבים. מבחינתי, חברה מובילה, נתונים טובים ומחיר לא אומרים לי כלום אם לא רואים טוב במסך. מה שכן, נתונים טובים כן מעלים את הסיכוי שהמסך יראה טוב.

יותר גדול
האם מסך מחשב גדול יותר הוא יותר טוב? אני לא בטוח. תלוי במשתמש ובשולחן עליו הוא מונח. מסך צריך להיות בערך שבעים סנטימטרים מהעיניים. המרחק הזה הוא עניין של בריאות, והרבה פעמים הוא נשבר משום שהנטייה הטבעית של רובנו היא להישען קדימה אל המסך. מסך גדול מדי יגרום לנו להסתכל ימינה ושמאלה, דבר שמעייף את העיניים. חלק מהלקוחות היותר מבוגרים שלי מעוניינים במסך גדול על מנת לראות יותר גדול. הבעיה היא שבמסכים גדולים יותר יש צורך ברזולוציה חדה יותר, כלומר, לא יראו את הכול יותר גדול, אלא שטח העבודה יהיה גדול יותר. אם רוצים לשלוט על גודל הכתב והסמלים אז ישנן הגדרות תוכנה לכך.

שאלה של בחירה
היום אפשר למצוא שני סוגי מסכים עיקריים. מרובעים, ידועים גם בשם "מסכים רגילים" והם ביחס של 4:3, ומלבניים שהם ביחס של 16:9. מה כדאי? גם כאן אין כאן שום עניין טכני שמכריע את השאלה, מדובר כאן רק בטעם. גודל מסך, אשר נמדד באינצ'ים, מחושב מפינה של המסך לפינה הנגדית לו. כך שמסך רחב יהיה נמוך יותר ממרובע באותו הגודל. לדוגמא: גובה של מסך "19 רחב דומה ל "17 מרובע. השני אינצ' החסרים הם בשוליים של המסך. כלומר מסך "19 רחב הוא כמו "17 עם שוליים. בעיני השוליים הללו הם יתרון. בהנחה שפותחים דף אינטרנט במרכז, בשוליים עדיין רואים את הצלמיות (אייקונים), דבר שמקל על פתיחת תוכניות מבלי להקטין את החלון. רוחב המסך מאפשר גם לפתוח שני חלונות במקביל, ומאפשר הצלבת שני מקורות מידע או העתקה נוחה בין שני מסמכים. חלק מהלקוחות שלי פסלו מסך רחב משום שחשבו שעל מסך רחב רואים את התמונות מעוות, התמונות מתוחות לכל הרוחב ואנשים נראים שמנים. זה לא נכון. תמונות מטבען הן מלבניות, וכשפותחים אותן בגודל מלא, תוך שמירה על היחס הטבעי שלהן בין אורך לרוחב, רואים את התמונה על רוב המסך, למעט שוליים קטנים בצדדים. ההגדרה לשמירה של יחס טבעי בתמונות וגם בסרטים היא פשוטה, ולרוב היא ברירת המחדל של מערכת ההפעלה.

לא רק שרות טוב
לפי מה שאני טוען פה, בכל מה שקשור לחוויה האישית של כל אחד ממסך שלו, אין עדיפות למסך מחברה ידועה מאשר מחברה לא מוכרת. בכל זאת יש חשיבות ליצרן המסך. החשיבות היא בעיקר למה שקשור לאמינות. לדעתי, אמינות מתחלקת לשניים. כמות התקלות שיש למסך בתוך תקופת האחריות שלו ואיכות השרות שמקבלים מהיבואן. כמות התקלות שיש למוצר היא עניין סטטיסטי שיש למדוד אותה במאות ואלפי יחידות. מקרה פרטי של חבר או שכן שהייתה לו חוויה לא טובה עם מוצר אחר של אותו יצרן אינה יכולה להעיד על הכלל. על מנת לקבל נתונים טובים יש להתייעץ עם אדם שנחשף לנתונים שכאלו. רוב האנשים שחשופים לנתונים שכאלו הם מוכרים בחנויות, ולהם לא תמיד יהיה אינטרס לחשוף נתונים אמיתיים. על מנת לקבל נתונים אמיתיים צריך לראות אם תקינות המוצר היא אינטרס משותף גם של הלקוח וגם של המוכר. אינטרס משותף שכזה יהיה אם החנות עצמה נותנת שרות על המסך, כך שכל תקלה תעלה לחנות זמן וכסף. מה שייווצר הוא שהחנות לא תרשה לעצמה להחזיק מוצרים שמתקלקלים הרבה. שכיחות גבוהה של תקלות מחזירה אותי לחלק השני על אמינות והוא איכות השרות. ישנם יבואנים שנותנים מסך חדש או מחודש במקרה של תקלה, או באים הביתה להחליף את המסך. שרות שכזה מוצא חן בעיני, ואני בעדו. אבל שרות שכזה לא שווה כלום אם המסך מתקלקל פעמיים או יותר בשנה. זה שיש על מוצר שרות טוב לא עושה את המוצר טוב.

מול המסך
אני ממליץ לא להקל ראש כשבוחרים מסך. לפני כמה שנים היו מחליפים מחשבים יותר ממה שמחליפים מסך, על כן הבחירה של מסך הייתה חשובה יותר. היום מסכים זולים מאד, אבל עדיין יש צורך לתת לזה תשומת לב. זאת משום שהמסך הוא הקשר הברור ביותר והחזק ביותר בינינו לבין המחשב. כל פעולה שלנו, כל מידע שאנו מחפשים וכל חוויה שאנו רוצים לחוות דרך המחשב עוברת במסך. הרי אנו יושבים מול המסך ולא מול המחשב.


כתובת
רח' החלמונית 14 ראשון-לציון
טל': 03-9410892
פקס: 03-9410936
אימייל: info@mahar-comp.co.il
quickLinks1 quickLinks2 quickLinks3 quickLinks4
- מסכים
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
- New link
Copyright © 2009 מחשבי המחר All rights reserved.
Developed by Makar Studio

 


Session state has created a session id, but cannot save it because the response was already flushed by the application.

Server Error in '/' Application.

Session state has created a session id, but cannot save it because the response was already flushed by the application.

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Web.HttpException: Session state has created a session id, but cannot save it because the response was already flushed by the application.

Source Error:

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

Stack Trace:


[HttpException (0x80004005): Session state has created a session id, but cannot save it because the response was already flushed by the application.]
   System.Web.SessionState.SessionIDManager.SaveSessionID(HttpContext context, String id, Boolean& redirected, Boolean& cookieAdded) +8636389
   System.Web.SessionState.SessionStateModule.CreateSessionId() +57
   System.Web.SessionState.SessionStateModule.DelayedGetSessionId() +64
   System.Web.SessionState.SessionStateModule.ReleaseStateGetSessionID() +20
   System.Web.SessionState.SessionStateModule.OnReleaseState(Object source, EventArgs eventArgs) +536
   System.Web.SyncEventExecutionStep.System.Web.HttpApplication.IExecutionStep.Execute() +68
   System.Web.HttpApplication.ExecuteStep(IExecutionStep step, Boolean& completedSynchronously) +75


Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.3662; ASP.NET Version:2.0.50727.3668